Wirtualna podróż po Londynie w czasie lekcji zdalnych
19-03-2021

"When a Man is tired of London, he is tired of life!" - Dr Samuel Johnson.

W drugim semestrze grupy językowe w klasach 1A, 1C i 1H uczestniczyły w wirtualnej wyprawie do Londynu, która miała na celu poznanie najważniejszych faktów o tej wielomilionowej metropolii, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat jednego z najsłynniejszych miast na świecie z pomocą prezentacji multimedialnych, które młodzież będzie wykonywała samodzielnie po przestudiowaniu literatury dodatkowej wskazanej im przez ich anglistkę - panią Agnieszkę Maciąg-Wojtanowską oraz internetowych źródeł.

Podczas tej wirtualnej wyprawy do Londynu uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca, takie jak: Big Ben, Tower Of London, Tower Bridge, Buckingham Palace, West End, Covent Garden, Harrods, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Thames i inne, rozmawialiśmy o historii Londynu, rodzinie królewskiej i innych sławnych londyńczykach, najsłynniejszych muzeach, o religii, obyczajach, klubach sportowych, szkolnym życiu czy modzie.

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie rozwiązywali interaktywne quizy wiedzy o Londynie na Wordwallu, Formsach, które wcześniej przygotowali koordynatorzy projektu w każdej z grup językowych.

Praca uczniów w czasie lekcji oraz wiedza na temat Londynu i umiejętności językowe zostały wysoko ocenione przez nauczycielkę, co dało uczniom wiele satysfakcji, która była tym większa, iż owoce pracy przydadzą się uczniom nie tylko na maturze, ale i w czasie ich wyjazdu do Londynu w przyszłości, do którego zachęciła ich wirtualna podróż do tego cudownego miasta.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska